3136 : شماره خبر
82484847-71523921
۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۸:۲۶
امام جمعه کرمان:

فجایع آمریکا و انگلیس در منطقه قابل چشم پوشی نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: فجایعی که آمریکا، انگلیس و برخی کشورها در عراق، سوریه و یمن بوجود آورده اند، قابل چشم پوشی نیست.

آیت الله سید یحیی جعفری در خطبه های نمازجمعه کرمان در مصلی امام علی (ع) با اشاره به ۲۰ فروردین سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا افزود: آمریکا دشمن بشریت است و اگر کسی با مسائل سیاسی جهان آشنایی داشته باشد این را می فهمد.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) نیز در بیان علت قطع رابطه آمریکا و ایران همواره به این نکته اشاره می کردند که دولت آمریکا دشمن بشریت است.
وی گفت: مقام معظم رهبری نیز بیان می کنند که عده ای فکر می کنند اگر با آمریکا رابطه برقرار کنیم مشکلاتمان حل می شود که اشتباه است، همانطور که محمدرضا پهلوی پس از عمری نوکری آمریکا مملکت مخروبه ای را تحویل داد.
امام جمعه کرمان افزود: در جلسه ای که مسئولان کشورهای عربی داشتند اظهار کرده اند که ما باید علیه ایران متحد شویم، که خیانت بزرگی است.
وی اظهار کرد: در حالی که رژیم غاصب صهیونیستی فلسطین را اشغال کرده است و انسان های بیگناهی را در زندان های این کشور به شهادت رسانده برخی کشورهای منطقه، ایران را دشمن خود می دانند.
آیت الله جعفری گفت: اما ملت ها بیدار و فهمیده هستند و امیدواریم به برادرانمان در منطقه خداوند فهم و درک صحیح عنایت نماید.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرا رسیدن ماه های رجب، شعبان و رمضان تاکید کرد: ماه رجب ماه بندگی و عبادت است و ماهی که رحمت الهی به بندگانش نازل و ماه بی نظیر و بی مانند است.
امام جمعه کرمان گفت: اول ماه رجب روز سلامتی نامگذاری شده است و انسان با هوش و زرنگ سعی می کند هم جسم و هم اخلاق و خصوصیات قلبی اش سالم باشد.
وی تاکید کرد: سلامت جسم به این است که ما بهداشت را رعایت کنیم و مراقب خودمان باشیم و از چیزهایی که ضرر دارد صرفنظر کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به ۱۳ رجب سالروز میلاد امام علی (ع) و آغاز ایام اعتکاف گفت: در چند سال اخیر جوان ها اقبال عظیمی به اعتکاف پیدا کرده اند که در مسجد و خانه خدا به عبادت بپردازند.
وی تصریح کرد: البته این کافی نیست فقط در چند روز ایام اعتکاف افراد به مسجد بیایند و تا سال بعد با مسجد خداحافظی کنند بلکه بر مسلمانان واجب است تا زمانی که عذری نباشد نماز را در مساجد اقامه کنند.
آیت الله جعفری گفت: امام عظیم الشان ما که تحولی در جامعه جهانی بوجود آوردند در همه عرصه ها تکلیف شرعی خود را به جای می آوردند و تا همسرشان بر سر سفره حاضر نمی شد، مشغول غذا خوردن نمی شدند و همواره به احترام همسرشان از جای خود بلند می شدند.
وی با بیان اینکه ما باید حرکات و سکنات رهبر معظم انقلاب را الگوی خود قرار دهیم افزود: ایشان مطالعه کتاب را مورد توجه قرار می دهند و می فرمایند من صدها جلد کتاب را در زمان اوقات فراغت مطالعه کرده ام.
امام جمعه کرمان با اشاره به نوزدهم فروردین سالروز شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر توسط رژیم بعث عراق گفت: ایشان از مراجع بزرگ تقلید بودند و صدام ملعون این دانشمند بزرگ و خواهر فاضله اش را به شهادت رساند.

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.