3175 : شماره خبر
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۱
رییس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان

سیاست تغییر الگوی کشت، افزایش راندمان کشاورزی است

 رییس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان سیاست تغییر الگوی کشت افزایش راندمان کشاورزی در واحد سطح دانست.

“عباس سعیدی” در دیدار با استاندار کرمان گفت: بخش کشاورزی حوزه بسیار گسترده ای است.

وی از افتتاح ۱۰۲ طرح کشاورزی در شمال استان کرمان در هفته جاری خبر داد و اظهار کرد: این طرح ها با اعتبار بالغ بر ۵۳۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده اند که اشتغال ۱۶۳ نفر را به ارمغان آورده اند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان با بیان این مطلب که در حال برداشت گندم شمال استان هستیم، تصریح کرد: سیاست ما این است که به مرور زمان میزان سطح زیر کشت گندم را کاهش دهیم و اکنون ۳۹ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم در شمال استان داریم که پیش بینی می کنیم در سال جاری حدود ۱۶۵ هزار تن گندم برداشت کنیم که ۸۰ هزار تن آن تحویل سیلوها می شود مابقی آن مصرف استان است.
وی از خودکفایی استان در تولید گندم خبر داد و عنوان کرد: مبزان تولید محصول کلزا در سال جاری حدود ۱۳۰۰ تن است.

سعیدی از برداشت ۷ هزار تن گل محمدی از ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار باغات گل محمدی خبر داد و مطرح کرد: در شمال استان کرمان ۶۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی به سیستم های نوین آبیاری مجهز هستند.

وی سیاست تغییر الگوی کشت را افزایش راندمان کشاورزی در سطح دانست و بیان کرد: یک هزار و ۸ هکتار سطح زیر کشت زعفران، ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت گل محمدی، ۱۰۷ هکتار سطح زیر کشت زرشک و همچنین ۱۶۰ هکتار گلخانه در شمال استان در راستای تغییر الگوی کشت داریم، ضمن آنکه صنایع تبدیلی و تکمیلی در سطح استان در حال توسعه هستند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان از کنترل و مقابله با آفات کشاورزی سخن به میان آورد و عنوان کرد: زنجره خرما، خشکیدگی خوشه های خرما، کرم خراط اکنون کنترل شده اند.

وی از ۹۱ میلیارد تومان برای خرید ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی در شمال استان سخن به میان آورد و مطرح کرد: نژاد نو ترکیب دام سبک و سنگین در شمال استان در انجامک شده است که نتیجه این اقدام را در دو سال آینده شاهد خواهیم بود.

سعیدی با بیان این مطلب که در حال انجام تجمیع اراضی کشاورزی در شمال استان هستیم، تصریح کرد: استان کرمان در استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در سال گذشته مقام اول را در کشور کسب کرد.

وی تقسیم بندی استان کرمان به مناطق هشتگانه اقتصادی را بسیار مفید دانست و اظهار کرد: سازمان جهاد کشارزی در سال گذشته اولین دستگاهی بود که برنامه ها و طرح های خود را برای اجرای اقتصاد مقاومتی ارایه داد.

 

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.