3183 : شماره خبر
82484847-71523921
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴
امام جمعه کرمان:

حفاظت از محیط زیست از واجبات است

امام جمعه کرمان با بیان اینکه اگر بیابان را تخریب کنیم عاقبت بدی در انتظارمان خواهد بود گفت: همانطور که نماز و روزه واجب است، حفاظت محیط زیست نیز از اوجب واجبات است.

ایت الله سید یحیی جعفری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان با اشاره به روز بیابان زدایی افزود: باید به محیط زیست توجه ویژه داشت و اگر این ظرفیت تخریب شود حیات و زندگی ما به مخاطره می افتد لذا رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز توجه ویژه ای به محیط زیست دارد.
وی با بیان اینکه استاندار کرمان در مورد آب این استان زحمات زیادی کشیده است اظهار کرد: اگر در مصرف آب ۲۰ تا ۳۰ درصد صرفه جویی شود، امسال قطعی آب را امسال در این استان نخواهیم داشت.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: کشور ما در منطقه نیمه خشک قرار دارد و بارندگی امسال تاثیر چندانی بر ذخیره سفره های زیرزمینی نداشته لذا تمام مردم باید در مصرف آب صرفه جویی کنند و مصرف بی رویه اشتباه، گناه و اسراف است.
وی با اشاره به هفته جهاد کشاورزی و سالروز فرمان امام راحل (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی در سال ۵۸ افزود: سنگر سازان بی سنگر در دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده ای به انقلاب و نظام داشته اند.
آیت الله جعفری همچنین اضافه کرد: پرونده سند ۲۰۳۰ به طور کلی بسته شده و همه مسئولان باید فرمایشات مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار دهند.
وی با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز گفت: مسئولان این سازمان باید بهتر از گذشته مسائل را رصد کنند و به شهرهای محروم مبلغ و روحانی بفرستند.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت به مناسب سالروز شهادت حضرت علی (ع) و با اشاره به احادیثی از این امام همام گفت: هیچ بی نیازی مانند عقل و خرد انسان، هیچ فقری مانند نداشتن عقل، هیچ میراثی همانند ادب، هیچ چیز مانند مشورت کردن در زندگی ما موثر نیست.
خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه مسلمانان در جنگ احد به علت تخلف و نافرمانی از فرمان رسول اکرم (ص) شکست سختی خوردند گفت: باید در امور مهم مشورت کرد و اما متاسفانه مشورت را به خوبی در اولویت قرار نمی دهیم.
وی عنوان کرد: استخاره در همه موارد جایز نیست و باید در انجام امور تفکر و مشورت کرد و مردم باید در کارها با خردمندان مشورت کنند زیرا به نفع آنها تمام خواهد شد.

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.