3228 : شماره خبر
contentimages_34757
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۹:۴۱
استاندار کرمان:

شناسایی جوانان بیکار در جامعه عشایری از اولویت های کاری است

استاندار کرمان گفت: شناسایی جوانان بیکار در جامعه عشایری از اولویت های کاری است و این مشکل را می توان با پرداخت وام های ارزان قیمت و آموزش های لازم در زمینه مهارت افزایی آن ها  انجام داد. 

مهندسعلیرضا رزم حسینی” به همراه مجمع نمایندگان استان در دیدار با عشایر استان کرمان در منطقه هنزاء شهرستان رابر اظهار کرد: جامعه عشایری ما همواره مسئله استان و سازمان عشایری کشور بوده است و باید تکلیف جامعه عشایری ما مشخص شود که می خواهد براساس جامعه سنتی پیش رود یا براساس تکنولوژی و پیشرفت.

وی با بیان اینکه  امروز با لودر دادن به جامعه عشایری مشکل حل نخواهد شد گفت: به دلیل گستردگی عشایر در استان کرمان که ۷۰ درصد به صورت پراکنده هستند نمی توان برای آن ها معین اقتصادی تعیین کرد اما می توانند به صورت کمیته های عملیاتی وارد کمک به جامعه عشایری شده و به برخی مشکلات پایان داد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه هنزا به عنوان یک منطقه گردشگری معرفی شده است، تصریح کرد: ایجاد مسیر گردشگری باید متناسب با وضعیت منطقه بوده و ما نیز آماده ایم تا ردیف های خاصی را برای هنزا در نظر بگیریم و نباید بگذاریم این منطقه از حالت بکر بودن خارج گردد و این امر نیازمند اجرای طرح های توسعه در مناطق با مطالعه وسیع است.

وی بر اشتغال زایی و بیکاری زدایی در منطقه عشایر تاکید کرد و گفت: شناسایی جوانان بیکار در این منطقه از اولویت های کاری است و این مشکل را می توان با پرداخت وام های ارزان قیمت و آموزش های لازم در زمینه مهارت افزایی آن ها  انجام داد.

استاندار کرمان بیان کرد: توسعه صنایع دستی عشایر کار بزرگی در حوزه اقتصاد عشایری خواهد بود به گونه ای که می تواند باعث اشتغال پایدار شود.

وی همچنین گفت: واقعیتی که باید در رابطه با جامعه عشایری بپذیریم این است که بالاخره با پیشرفت تکنولوژی سازمان عشایری هم تحت تاثیر قرار گرفته  و اجبارا شرایطی پدید آمده است که جامعه عشایری را به گونه ای که هم  علاقمند به حفظ سنت و از طرفی دیگر هم به تکنولوژی و پیشرفت علاقمند کرده است.

رزم حسینی تصریح کرد:  خوشبختانه گردشگری جواب خود را در بحث اشتغالزایی خوب داده است و در سال گذشته با راه اندازی ۲۰۰ واحد بوم گردی در کشور که ۱۲۰ واحد از آن در استان کرمان بوده، کاهش بیکاری را به طور چشمگیری داشته ایم.

وی همچنین بر ارتقاء دانش گردشگری عشایر و مردم ساکن در مناطق گردشگری تاکید کرد و گفت:کلید توسعه و پیشرفت با اعتماد به مردم است و باید تا آنجا که می توان از ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی که در این حوزه وجود دارد استفاده کنیم.

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.