3318 : شماره خبر
27783
۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۷:۳۱
فرماندار کرمان مطرح کرد:

۳۵ درصد متکدیان شهر کرمان اتباع بیگانه

فرماندار کرمان بیان کرد: 35 درصد متکدیان سطح شهر کرمان در سال‌های گذشته اتباع بیگانه بوده‌اند.

 ” علی بابایی” عصر امروز ۱۲ مهرماه در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی شهرستان کرمان گفت: ستاد تکدی‌گری سالیان متعددی در شهر کرمان در حال اجرا می باشد و مصوبات بسیار خوبی در این خصوص داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته شهرداری به وظیفه ذاتی خود مبنی بر جمع آوری متکدیان انجام داده است، اظهار کرد: در گذشته پس از پالایش متکدیان شاهد حضور مجدد متکدیان دستگیر شده در سطح شهر در مدت زمان کوتاه بودیم که باید در این خصوص تدبیری اندیشیده شود.

فرماندار کرمان تکدی‌گری را یک پدیده شوم دانست و تصریح کرد: بخش اعظم این متکدیان نیازمند و فقیر نیستند، ضمن آنکه ۳۵ درصد متکدیان سطح شهر کرمان در سال های گذشته اتباع بیگانه بوده اند.

وی با بیان این مطلب که اگر ریشه فرهنگی کمک به متکدیان سطح شهر تغییر کند، بسیاری از مشکلات ما در این زمینه حل خواهد شد، ادامه داد: فرهنگسازی در بین افراد جامعه باید انجام گیرد تا مردم از مجراهای مشخص به فقرا کمک کنند که این امر می توان با کمک NGO ها و سایر اقشارها محقق کنیم تا این پدیده شوم از سطح شهر جمع آوری شوند.

بابایی با اشاره به اینکه نقش همه دستگاه ها در زمینه فرهنگسازی در رابطه با حذف متکدی‌گری در سطح شهر مشخص شده است، عنوان کرد: بهزیستی نقش اساسی در ساماندهی متکدیان دارد.

وی اعلام کرد: ۱۵ مهرماه طرح جمع آوری متکدیان در شهر کرمان به مدت ۱۰ روز آغاز می شود.

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.