3333 : شماره خبر
n82616695-71777829
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ۷:۲۰
استاندار کرمان اعلام کرد:

ایجاد بیش از ۴۶ هزار شغل پایدار طی یک سال گذشته در استان کرمان

استاندار کرمان از ایجاد 46 هزار و 455 شغل پایدار ایجاد شده به‌صورت متوسط طی یک سال گذشته در استان کرمان خبر داد.

«علیرضا رزم‌حسینی » امروز در چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر در تهران در تشریح مدل مردمی «اقتصاد مقاومتی» که در استان کرمان اجرا شده است، گفت: ۴۱ درصد جمعیت استان کرمان جمعیت روستایی است. این در حالی است که متوسط جمعیت روستایی در کشور ۲۶ درصد است. در استان کرمان در ۲۱ شهرستان ما متوسط جمعیت روستایی بیشتر از متوسط جمعیت روستایی کشور است.

وی در تشریح چالش‌های اساسی پیش‌روی توسعه و پیشرفت به بوروکراسی نظام اداری و ناکارآمدی آن، تمرکزگرایی در نظام اداری کشور، قوانین و مقررات مزاحم و دولتی شدن توسعه و نبود توجه جالب به بخش غیرخصوصی اشاره کرد و افزود: بی‌تردید راهکار حل این چالش‌ها ایجاد همگرایی و وفاق اجتماعی و سیاسی است که بر محور ولایت و توسعه و مشی اعتدال پیش رود.

استاندار کرمان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تدوین منشور همدلی در استان کرمان اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم با وجود بزرگان سیاسی که در استان کرمان حضور دارند موفق شدیم همگرایی سیاسی و اجتماعی را در این استان ایجاد کنیم.

استاندار کرمان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مثلث توسعه اقتصادی و اجرایی شدن آن در استان کرمان اشاره کرد و افزود: الگوی مدیریتی برای ایجاد و وفاق و همگرایی نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت‌های متفاوتی از جمله نقش امامان جمعه بود که می‌توانند در تریبون‌های نماز جمعه مردم را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تشویق کنند.

وی افزود: در دولت یازدهم ۱۳۹ طرح با اعتباری معادل ۷۵ هزار میلیارد تومان آغاز شد که امروز پیشرفت ۴۱ درصدی را پشت سر گذاشته است. در اکثر روستاهای استان کرمان آب آشامیدنی، گاز و جاده آسفالته رفته است اما معیشت پایدار ایجاد نشده، از این‌رو یکی از مشکلات اساسی روستاییان موضوع اشتغال است. در همین راستا اقدامات موثری برای حل موضوع اشتغال روستاییان استان کرمان انجام شده است.

رزم‌حسینی با تأکید بر این‌که ۷۰ درصد شاخص‌های امنیتی در استان کرمان با اجرایی شدن طرح‌های اقتصادی بهبود یافته است، افزود: نرخ بیکاری کاهش چشمگیری در این استان داشته، از این‌رو با اجرای مدل طراحی شده در استان کرمان باید به این مهم توجه داشته باشیم که کشور باید با شرکت‌های آن ساخته شود. از این‌رو امروز در استان کرمان روستاهایی که اقتصادی نیستند شناسایی شده‌اند و در جهت تشکیل منظومه‌های روستایی حرکت کردیم تا جمعیت روستایی را در یک نقطه متمرکز کنیم و اشتغال پایدار را در آنجا ایجاد کنیم.

وی یادآور شد: از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۵ متوسط شغل پایدار ایجاد شده در استان کرمان ۲۸ هزار شغل بود که این رقم در فاصله ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ این رقم به ۱۲ هزار و ۷۰۱ شغل رسید و در فاصله سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ به ۳۱ هزار و ۹۰۵ شغل افزایش پیدا کرد.

 

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.