3343 : شماره خبر
n82689250-71914384
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ۹:۱۴

آغاز اجرای نهال کاری در ۷۰۰ هکتار از عرصه های بیابانی ریگان

 مدیر پروژه بین المللی جف در استان کرمان گفت: آغاز اجرای نهال کاری در 700 هکتار از اراضی تخریب یافته شهرستان ریگان با اعتبار 25 میلیارد ریال آغاز شد.

محمدامین فسیح زاده روز یکشنبه در حاشیه اجرای پروژه نهال کاری در اراضی تخریب شده ریگان  افزود: این پروژه در راستای احیا اراضی تخریب یافته و پوشش گیاهی این شهرستان اجرا می شود.

وی اظهار کرد: بیش از ۷۰ هزار چاله به منظور کشت نهال در سطح ۷۰۰ هکتار از اراضی بیابانی ریگان در حال انجام است.
مدیر پروژه بین المللی جف در استان کرمان ادامه داد: این طرح به منظور جلوگیری از حرکت شنهای روان به سمت ۱۴ روستای شهرستان ریگان و جلوگیری از بروز پدیده ریزگردها و حفاظت از جاده ترانزیت ریگان – چابهار از هجوم شنهای روان در حال اجراست.
فسیح زاده افزود: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر لوله گذاری با پیشرفت ۸۰ درصدی به منظور آبرسانی به نهال های کشت شده در اراضی بیابانی ریگان در حال انجام است.
وی گفت: بیش از پنج استخر ذخیره آب در عرصه های بیابانی ریگان به منظور آبیاری ۷۰۰ هکتار از اراضی نهال کاری شده ریگان در نظر گرفته شده است.
پروژه بین المللی جف از سال ۹۰ در شهرستان ریگان به منظور اشتغالزایی و بیابان زدایی آغاز شده و در سال ۹۵ نیز اجرای آن در این منطقه به مدت ۲ سال دیگر تمدید شد.
این پروژه بیش از ۸۰ روستا در شهرستان ریگان را تحت پوشش قرار می دهد.
ریگان بعد از خوزستان دومین کانون بحران ریزگردها و فرسایش بادی در کشور است که تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.