3355 : شماره خبر
n82692594-71920846
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۰
معاون وزیر تعاون:

نگاه به مقوله ایمنی کار تغییر پیدا کند

 معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید نگاه ما به مقوله ایمنی تغییر پیدا کند و با فرهنگ سازی و انجام یکسری اقدامات از حوادث کار جلوگیری شود.

احمد مشیریان روز چهارشنبه در همایش تجلیل از برگزیدگان نخستین المپیاد ایمنی منطقه ای کشور افزود: بازرسان کار به نوعی مظلوم هستند و تا زمانی که حادثه ای رخ نداده است کمترین اهمیت را دارند.

وی تصریح کرد: باید در بحث ایمنی به آموزش اهمیت بدهیم تا حداقل حوادث را در کار داشته باشیم.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در دنیا به لحاظ ایمنی دچار عقب ماندگی هستیم و لازم است نظرات مسئولان ایمنی شنیده شود و برای عملیاتی شدن آنها سرمایه گذاری کنیم.
وی گفت: ایمنی از نکاتی است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر آن تاکید دارد و کارگروه معدن برای کاهش حوادث شغلی بویژه در بخش ذغال سنگ تشکیل شده است.
مشیریان با بیان اینکه وضع ایمنی در معادن استان کرمان خوبی است افزود: امیدواریم پیام کارگران و معدنچیان را بشنویم و به خوبی به مسئولان برسانیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز گفت: این المیپاد در راستای هم افزایی بیشتر و در زمینه ارتقای ایمنی بیشتر و کاهش ضریب تکرار حوادث برگزار شده است.
رضا اسماعیلی افزود: استان کرمان بسیار وسیع و از نظر جمعیت کارگری و صنایع کارگاهی تنوع زیادی دارد و تصمیم سازی و تصمیم گیری در آن جایگاه ویژه ای دارد.
وی بیان کرد: جمعیت کارگری ۳۰۰ هزار نفره کرمان در ۴۲ هزار کارگاه مشغول به کار هستند که ایمنی آنها اولویت دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: باید سازمان شبکه ای برای ایمنی تعریف کنیم و این سازمان باید خودش را به روز کند.
وی تاکید کرد: امروز تعداد حوادث کار ۷۵ درصد و فوتی های ناشی از حوادث کمتر شده و امیدواریم با همکاری مسئولان و سازمان ها کیفیت ایمنی کار را بیشتر کنیم.
این آیین با حضور سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان، مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و تعدادی از مسئولان و جامعه کارگری استان در سالن کاشیگر ذغال سنگ کرمان برگزار شد.
همچنین در این آیین از ۵۰ نفر از فعالان کارگری استان کرمان با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد.

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.