3358 : شماره خبر
n82692258-71920204
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۲

۱۹ هزار دانش آموز نیازمند زیر پوشش کمیته امداد کرمان تحصیل می کنند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان شعار جشن عاطفه ها را 'مهر در انتظار همدلی' اعلام کرد و گفت: 19 هزار دانش آموز و چهار هزار و 500 دانشجوی استان کرمان در حال حاضر از حمایت های کمیته امداد امام خمینی (ره) استفاده می کنند.

یحیی صادقی روز چهارشنبه در آیین جشن مهر عاطفه ها در دبستان غیرانتفاعی دخترانه ریحانه شهر کرمان افزود: جشن عاطفه ها به منظور حمایت از دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت در ۲۳ شهریور سال جاری نیز در این استان برگزار شد.

وی با بیان اینکه جشن عاطفه ها شهریور ماه سال جاری در ۱۳۰ پایگاه ثابت و ۱۲۴ پایگاه سیار در استان کرمان برگزار شد عنوان کرد: ۵۷ مرکز نیکوکاری نیز در روز جشن عاطفه ها کمک های مردمی را جمع آوری کردند.
وی به توزیع ۲۵۰ هزار پاکت جمع آوری کمک های مردمی به جشن عاطفه ها در مدارس کرمان در شهریور ماه اشاره و اظهار کرد: جشن عاطفه ها امروز نیز در یک هزار و ۱۹۰ مدرسه این استان برگزار شد.
صادقی تصریح کرد: سال گذشته در جشن عاطفه ها یک میلیارد و ۱۳۵ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۹۴۹ ریال کمک مردمی جمع آوری و بین دانش آموزان و دانشجویان نیازمند استان کرمان توزیع شد.
وی از همکاری خیران در اجرای طرح های اکرام و محسنین تقدیر کرد و ادامه داد: اطلاع رسانی درباره برگزاری جشن عاطفه ها نیز به صورت گسترده انجام شده است.
وی یادآور شد: یک هزار و ۳۴۰ حامی جدید در ماه مبارک رمضان سال جاری برای ایتام استان کرمان جذب شده است.
وی یادآور شد: شماره حساب ۲۲۰۳۱۳۶۱۰۵ و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۶۴۸۷۹ بانک تجارت و سامانه تلفنی #۰۳۴*۱*۸۸۷۷* آماده جذب کمک های مردمی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد است.
وی تاکید کرد: اگر حامیان ایتام نبودند کودکان یتیم در کنار فقدان محبت پدر با نیازهای اولیه زندگی چگونه کنار می آمدند؟
صادقی با اشاره به اینکه نخبگان زیادی از بین کودکان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به پست و جایگاه های بالایی رسیده اند اظهار کرد: فلسفه جشن عاطفه ها این است که همواره با حفظ عزت و کرامت به فکر همنوعان نیازمندمان باشیم.
وی با طرح این پیشنهاد که کودکان توانمند می توانند معین اقتصادی دانش آموزان نیازمند شوند بیان کرد: باید واقعیت ها را به جامعه نشان دهیم.
صادقی به وضعیت نامناسب معیشتی دانش آموزان جنوب استان کرمان نیز اشاره کرد و گفت: ما باید آستین بالا بزنیم و در استان کریمان به دانش آموزان نیازمند کمک کنیم.
وی گفت: باید مقدمات زندگی آبرومندانه خانواده های نیازمند توسط مردم و مسئولان فراهم شود.
وی ادامه داد: فضای خوبی در آموزش پرورش در زمینه کمک به محرومان حاکم است و یقین دارم اگر همه پای کار بیایند مشکلات بر طرف می شود.
حدود ۱۰۰ هزار خانواده کرمانی از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره مند هستند.
۶ هزار خانواده در استان کرمان در سال جاری با ایجاد شغل و دریافت ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در این استان به خودکفایی رسیده اند.
جشن عاطفه ها هم اکنون در دبستان غیرانتفاعی ریحانه با حضور برخی مسئولان استانی و دانش آموزان در حال برگزاری است.
جشن عاطفه ها در شهریور و مهرماه و به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای کودکان نیازمند برگزار می شود.

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.