3400 : شماره خبر
n82731571-71992818
۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۳

راه اندازی ۲۵۰ باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در کرمان

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: تاکنون ٢٥٠ باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در این استان راه اندازی شده است.

محمدرضا علیزاده روز چهارشنبه افزود: ۲۲۰ باشگاه کتابخوانی در شهرستان کرمان، ۱۳ باشگاه در رفسنجان و ۱۱ باشگاه در بم و مابقی در نقاط دیگر استان کرمان فعالیت دارند و کرمان در این بخش جزء استان های پیشگام است.
وی ادامه داد: این باشگاهها از مربیان مهدهای کودک، کتابداران و افرادی که علاقمند به حوزه کتاب و کتابخوانی هستند، شکل گرفته که بسیار کار خوبی برای فرهنگ سازی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: جشنواره جام باشگاه های کتابخوانی ۳۰ آبان در کرمان و ۲۴ آبان در رفسنجان و بم برگزار می شود.
وی با بیان اینکه باید فرهنگ سازی از دوران کودکی آغاز شود تاکید کرد: اگر می خواهیم نسل با فرهنگی داشته باشیم باید فرهنگ سازی را از دوران کودکی آغاز کنیم و کودکان در مهدکودک ها با مقوله کتاب و کتابخوانی همراه شوند.
وی تصریح کرد: هدف از تاسیس این باشگاهها حمایت از کتابخانه‌ های کوچک در محل مسجد، مهد کودک و کلاسهای درس است.
وی افزود: مبادله کتاب، ترغیب کودکان و نوجوانان به کتابخوانی، گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت و استفاده از منابع کتابخانه ها و کتابفروشی ها از دیگر اهداف راه اندازی باشگاه های کتابخوانی هستند.
علیزاده با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بهزیستی گفت: دوشنبه های کتابخوانی در مهدهای کودک اجرا می شود و این آغاز یک کار فرهنگی است که باید تسری داده تا در آینده از معضلات اجتماعی کاسته شود.
۲۰ تا ۲۶ آبان هفته کتاب نام گذاری شده است.

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.