3407 : شماره خبر
۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷

کمک بیش از یک میلیارد ریالی مردم کرمان به زلزله زدگان کرمانشاه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: مردم این استان از 22 تا 26 آبانماه سال جاری از طریق شعب جمعیت هلال احمر و در قالب هدایای نقدی یک میلیارد و 242 میلیون و 241 هزار ریال به مردم زلزله زده کرمانشاه کمک کردند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اشاره به ارسال ۱۵محموله اهدایی کمک های مردمی و جمعیت هلال احمر استان کرمان به هموطنان زلزله زده در کرمانشاه افزود: تاکنون بیش از ۱۰۰ نوع اقلام زیستی، غذایی، بهداشتی، لوازم التحریر و البسه توسط جمعیت هلال احمر استان کرمان به ارزش اعتبار چهار میلیارد و ۹۰۱ میلیون و ۶۱۲ هزار ریال به مناطق زلزله زده در غرب کشور جمع آوری شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه کمک های مردم این استان به زلزله زدگان غرب کشور در ۱۵۰ پایگاه ثابت و سیار هلال احمر جمع آوری می شود اضافه کرد: مردم می توانند از طریق شماره حساب ۹۹۹۹۹ در همه شعب بانک ملی، ملت، صادرات، تجارت، دی، بانک شهر، آینده، رسالت و رفاه و با کد دستوری # ۷۲۴* از طریق تلفن همراه و همچنین دستگاههای pos در محل پایگاهها کمک های خود را به حساب جمعیت هلال احمر واریز کنند.
وی گفت: با توجه به حجم بالای مواد غذایی ارسال شده در مناطق زلزله زده، احتمال خطر فاسد شدن این اقلام بالاست لذا از مردم استان کرمان دعوت می شود کمک های نقدی را جایگزین کمک های غیرنقدی کنند.
** اعزام تیم تعمیرات تخصصی شرکت آبفار کرمان به مناطق زلزله زده غرب کشور
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آبفار استان کرمان گفت: تیم تعمیرات تخصصی شرکت آبفار این استان به روستاهای زلزله زده غرب کشور اعزام شدند.
مجید جمالی زاده افزود: تیم چهار نفره فنی و مهندسی شرکت آبفار که دارای تجربه زلزله بم و نرماشیر است هم اکنون در روستاهای زلزله زده کرمانشاه مشغول تعمیرات شبکه آبفار است.
وی تصریح کرد: این تیم چهار نفره به مدت یک هفته در روستاهای مختلف کار رفع مشکلات فنی شبکه توزیع آب را برعهده دارند.
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آبفار استان کرمان گفت: تیم تخصصی تعمیرات کرمان که در زمینه تعمیر خطوط انتقال و شبکه کار می کنند تاکنون با کمک تیم های تعمیرات استان هایی از جمله زنجان خطوط انتقال آب و شبکه برخی روستاها را متصل کرده اند.
وی افزود: تیم تعمیرات با تمام تجهیزات راهی مناطق زلزله زده شده است.
زمین لرزه شدیدی ساعت ۲۱:۴۸ شامگاه یکشنبه ۲۱ آبانماه ۹۶ با قدرت ۷٫۳ درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای ۳۳٫۹ کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
کانون این زمین لرزه جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده زیان ها و آسیب های زیادی در استان های کرمانشاه و ایلام به بار آورده است.
شمار کشته ها و مصدومان بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا به امروز ۴۳۷ کشته اعلام شده است و رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهوری و برخی از مسئولان برای رسیدگی به مسائل زلزله زدگان عازم مناطق زلزله زده شد.

پاسخ دهید

1
پیشخوان خبر
p1-4810
آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب

    Sorry. No data so far.